استفان آر کاوی – Stephen R. Covey

استفان آر کاوی
استفان آر. کاوی (Stephen Richards Covey)، بیش از همه به‌خاطر کتابش «هفت عادت مردمان موفق» که در سال ۱۹۸۹ منتشر شد، مشهور است.
این کتاب که سبک خودیاری را همراه با نوع نوشتار کسب‌وکار در کنار هم به کار برده، سال‌ها در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار داشته و به زبان‌های مختلفی از جمله فارسی ترجمه شده است. کتاب «هفت عادت مردمان موفق» بیش از ۲۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است.
بیل کلینتون، رییس‌جمهور وقت آمریکا در سال ۱۹۹۴، پس از رایزنی و مشاوره با استفان کاوی گفت که بهره‌وری آمریکا بسیار افزون‌تر خواهد شد اگر افراد راهنمایی‌های کاوی را پی بگیرند و دنبال کنند. بیش از دو سوم شرکت‌های «فورچون ۵۰۰» (۵۰۰ شرکت برتر آمریکا که هر سال از سوی مجلۀ Fortune انتخاب و در یک شمارۀ ویژه معرفی می‌شوند)، از شرکت مشاوره‌ای که استفان کاوی بنیاد گذاشته است بهره می‌برند. موفقیت درخشان استفان کاوی برای خود او تا حدی عجیب بود. او می‌گفت که به مردم فقط آن چیزهایی را گفته که فکر می‌کرده می‌دانسته‌اند: تاثیرِ رفتارِ خوب. تمام آن‌چه که مردم باید انجام دهند، به شکلِ عادت درآوردنِ بهترین ویژگی‌های درونی‌شان است.
کاوی می‌گفت: «ما باور داریم که رفتار سازمانی (جمعی)، همان رفتارهای فردی است که به اشتراک گذاشته می‌شود.»
او درس‌های خود را در سال ۲۰۰۴ با انتشار کتاب جدیدش گسترش داد: «عادت هشتم: از موثر بودن تا عالی بودن». در این کتاب، او انسان‌ها را ترغیب می‌کند که صدای یکتای خود (به‌عبارت دیگر، شخصیت یکتای خود) را بیابند و دیگران را نیز تشویق به این کار کنند.
از جمله کتاب‌های دیگر او، «هفت عادت خانواده‌های موفق» است که در سال ۱۹۹۷ منتشر شد. در این کتاب، او می‌گوید که خانواده‌ها باید برای خود ماموریت تعریف کنند.
«رهبرِ درون من» که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، اندیشه‌های او در خصوص اصلاحات آموزشی را در بر دارد.
در سال ۱۹۹۶، استفان کاوی از سوی مجله تایم به‌عنوان یکی از ۲۵ شخصیت تاثیرگذار نامیده شد؛ و مجلۀ فوربس کتاب «هفت عادت مردمان موفق» را یکی از ۱۰ کتاب برتر در زمینۀ مدیریت کسب‌وکار که تاکنون منتشر شده است، عنوان کرد.

پاسخی بگذارید